8 Ocak 2014 Çarşamba

Murathan Özbek - ‘AN’ SergisiGeçen yıl açtığı "İN" sergisi ile dikkatleri üzerine çeken fotoğraf sanatçısı Murathan Özbek, bu kez "AN" ile sanat severleri buluşturuyor. Sinema prodüksiyonu ile eş tuttuğu çekimlerinin tema ve görsel zenginliği için ülkenin hemen her yerini dolaşan sanatçı için ilk kez bir film şirketi Galatafilm, sanatçının sergisine sponsorluk yapıyor…

ÇEKİM ARKASI Mekanlar : Erzurum, Tekirdağ, Düzce, Şile, Akyazı, Sapanca, Çorlu, İstanbul Fotoğraf çekmeye başladığı 2009 yılından bu yana dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarında ‘’5 önemli ödül’’ kazanan sanatçı, bu kez zamanın geçişinin kendisinde yarattığı yokluk hissini işliyor. Kendi hayatından yola çıkarak yarattığı fotoğraflar her ne kadar otobiyografik olsalar da, seyirciye kendilerini fotoğrafa koyma anlamında büyük bir alan sunuyorlar; "ve baktım ki hayatımın en önemli anları fotoğraflanmamış, ‘’o’’ anlara gitmeye başladım." diyor Özbek.

Sanatçı, kendi zamanının izinde ilerlerken karşılaştığı boşluğu, seyircinin içine girebileceği bir hale getiriyor. Bu da serginin en dikkat çekici yanı olarak göze çarpıyor. 23.000 kişinin yaklaşık 100.000 projeyle başvurduğu Nikon 2012-2013 fotoğraf yarışması 2.si Murathan Özbek'in Galatafilm sponsorluğunda hazırladığı "AN " sergisi, 9 Ocak Perşembe günü 18.30'da, Galata Kırım Kilisesi'nde yapılacak açılışla sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 10 - 31 Ocak tarihleri arasında Nişantaşı Renart Sanat Galerisi'nde görülebilir.

Tarihler:10 Ocak 2014 Cuma
31 Ocak 2014 Cuma
Yer:RenArt Sanat Galerisi
Adres:Akkavak sok. Ardı apt. No:34 2/3 Nişantaşı Şişli İstanbul