27 Şubat 2014 Perşembe

Aydın İl Halk Kütüphanesi Logo Tasarım YarışmasıAYDIN İL HALK KÜTÜPHANESİ’nin misyonu, halkın Kütüphanesi olma yolundaki işlevini bilinçli olarak uygulamak ve halkla bütünleşmektir. Bu misyonun yanında modern kütüphanecilik sistemleri ve hizmetleri doğrultusunda toplumun araştırma, okuma ve öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak; bireysel bilgilenme ve bilinçlenmeyi sağlayarak toplumsal kalkınma ve gelişmeye aracı olmak, bu vesileyle ülkemizin hedeflemiş olduğu geleceği sağlamaya destek vermeyi amaçlamaktadır.

Bu Logo Tasarım Yarışmasıyla AYDIN İL HALK KÜTÜPHANESİ’nin Ülkemizde ve Dünyada tanıtılması ve bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak anlaşılabilir, özgün, estetik ve akılda kalıcı bir şekilde temsil edecek bir logonun özgün tasarımı amaçlanmıştır

Yarışma Takvimi:

Başvuru Tarihleri: 10.02.2014- 21.03.2014 mesai saatleri
Sonuçların Açıklanması: 26.03.2014
Yarışma Jürisi:

Yrd.Doç.Dr. Reyhan DEMİR BAĞATIR. ADÜ Eğitim Fak.Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi
Yrd.Doç.Dr. Elçin ÜNAL ÖNEY. ADÜ Eğitim Fak.Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi.
Yrd.Doç.Dr. Sinan ŞENÇİÇEK. ADÜ Eğitim Fak.Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi.
Kurum Temsilcisi.
Kurum Temsilcisi.
Katılım Koşulları:

Yarışma, Türkiye ve K.K.T.C.’deki Tüm Fakülte/Bölümlerin önlisans, lisans, lisansüstü öğrencileri, tüm lise öğrencileri ile konuya ilgi duyan yetişkinlere açıktır.
Yarışmaya katılmak için kurumumuz tarafından hazırlanmış başvuru formunun, eksiksiz ve doğru olarak doldurularak, logo çalışmasıyla birlikte elden ya da posta yoluyla teslim edilmesi gerekmektedir. Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 tasarımla katılabilir.
Eserlerin, A4 boyutunda siyah-beyaz ve renkli olarak uzun kenarı 15cm’i geçmeyecek biçimde, alt bölümde %20 küçültülmüş ölçeği ile paspartulanmamış veya kartona yapıştırılmamış olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 21 Mart 2014

Katılım Şekli ve Adresi:

Eserler kargo ya da elden teslim yapılmalıdır.
Adres: AYDIN İL HALK KÜTÜPHANESİ Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 4  Merkez/Aydın
Ödüller:

Birinciye        :  Tablet Bilgisayar
İkinciye         : Dijital Fotoğraf Makinesi
Üçüncüye      : Müze Kart

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş: Aydın İl Halk Kütüphanesi

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

Web: http://www.aydinkutup.gov.tr/