30 Ekim 2014 Perşembe

Anadolu Ajans Fotoğraf Yarışması

Anadolu Ajansı tarafından ilk kez düzenlenecek dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından olması planlanan uluslararası "Istanbul Photo Awards" fotoğraf yarışması başvuruları 1 Kasım'da başlıyor.

100. Yıl Vizyonu çerçevesinde dünyanın en etkin beş haber ajansından biri olmayı hedefleyen Anadolu Ajansı bir ilki daha gerçekleştiriyor ve uluslararası bir fotoğraf yarışması düzenliyor. İlk kez düzenlenecek uluslararası "Istanbul Photo Awards" fotoğraf yarışmasının başvuruları 1 Kasım'da başlıyor.

Başvurular http://istanbulphotoawards.com adresi üzerinden yapılabilecek ve 31 Ocak'a kadar devam edecek. Çektikleri haber fotoğraflarıyla dünya gündeminde yer alan profesyonel basın fotoğrafçılarının katılımına açık "Istanbul Photo Awards"ın kazananlarını, dünyanın en prestijli basın kuruluşları, dergi ve gazetelerin fotoğraf editörlerinden oluşan uluslararası jüri belirleyecek. Ödül töreni Nisan 2015'te İstanbul'da düzenlenecek. Yarışmada dört kategori ve bir jüri özel ödülü için toplam 58 bin dolar ödül verilecek. Her kategorinin birincileri 8 bin, ikincileri 3 biner, üçüncüleri ise bin 500'er doların sahibi olacak.

Istanbul Photo Awards, 1-7 Eylül'de Fransa'da düzenlenen "Visa Pour l'Image Perpignan" haber fotoğrafı festivalinde uluslararası fotoğrafçılara tanıtılmıştı. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye, yarışma için özel hazırlanan internet sitesi istanbulphotoawards.com ve anadoluimages.com'dan ulaşılabilir.